Mennyibe kerül egy önkiszolgáló autómosó berendezés?
Mennyibe kerül egy önkiszolgáló autómosó? Mik a főbb költségnemek?
Mennyibe kerül egy önkiszolgáló autómosó?
Ha Ön egy saját önkiszolgáló autómosót szeretne létesíteni, akkor az egyik legelső és legfontosabb kérdés, hogy mekkora költséggel valósítható meg a beruházás.
Mivel sok érdeklődő (és azóta már ügyfelem) fordult hozzám ilyen kérdéssel, úgy gondoltam, írok egy rövid összefoglalót arról, hogy milyen költségelemekből tevődik össze egy ilyen autómosó berendezés komplett felépítése. Szeretném hangsúlyozni, hogy ez a felsorolás nagyvonalakban, nem teljes körűen ismerteti a megvalósítás lépéseit és a felmerülő költségelemeket. Egy ilyen egyedi mosóberuházásnál mindig lehet olyan helyi specifikus költség, ami általában máshol nem jellemző. Használható ez az írás segítségként, amikor a mosóprojekt költségtervezését készíti.
Autómosó beruházás 6 fő költségneme
- A mosó terület költsége: Első lépés, hogy rendelkezni kell a területtel, ahová az autómosót meg akarjuk építeni. Ez lehet saját tulajdon vagy bérlemény. A terület árát befolyásolja, az elhelyezkedés, a méret, az építési övezeti besorolás, és az elérhető közművek. Ha nincs minden közmű a helyszínen, akkor bekötések miatt plusz költségekkel kell számolni:
Közművek költsége:
- közmű bekötési költség
- meglévő közmű hálózatfejlesztési hozzájárulás. Amennyiben a felhasználási helyen biztosított közmű kapacitása nem elegendő és azt bővíteni szükséges, akkor közmű hálózatfejlesztési „hozzájárulást” kell fizetnünk, amelynek jelentős akár többszázezer forintos költsége is lehet.
Autómosóhoz szükséges közművek:
- elektromos áram
- hálózati víz (esetleg fúrt kút, de ez esetben extra vízkezelő pl. vastalanító berendezés beszerzésére lesz szükség) Fúrt kútról is működik autómosó berendezésünk, de erre a körülményre előre fel kell készülni.
- csatorna a szennyvíz elvezetésére
- földgáz (a mosóvíz és mosóállások alatti padló fűtése a vezetékes gázzal a legolcsóbb, de nem kötelező, a kazán fűtése lehet még LPG gázos, gázolajos és elektromos is)
- Az autómosó tervezési, engedélyeztetési költsége:
Tételezzük fel, hogy megvan a beruházás helyszíne. Ekkor sajnos még nem kezdődhet el az építkezés, ugyanis be kell szerezni az építési engedélyt az önkiszolgáló autómosó felépítésére.
- engedélyezési tervdokumentációkat kell készíttetni, amelynek tartalmaznia kell az építészeti terveken felül a közművek terveit és más pl. közút csatlakozási és környezetvédelmi terveket. 2 mosállás esetén a tervezés költsége kb. 400.000Ft +ÁFA -tól indul.
- engedélyeztetési eljárás le kell bonyolítani amelynek illetékköltsége lehet
- Autómosó alépítmény elkészítésének költsége:
Ha megvan az építési engedély, akkor indulhat a mosóberuházás. Mint minden építkezés, ez is a földmunkával kezdődik:
a) Közlekedő utak kialakítása:Az autómosó alatti terület elkészítésének munka- és anyagköltsége:
- földmunkák
- csatorna rendszer, fagyvédelmi körforgás rendszerének elkészítése
- padlófűtés elkészítése, a mosóállásokban
- mosóállások betonalapjainak elkészítése
- porszívó állás betonalapjának elkészítése
- gépészeti konténer / szekrény talapzatának elkészítése
- járdaszigeteket kialakítása
- energia csatlakozások elkészítése
b) Közlekedő utak kialakítása:
- Be- és kihajtó rész elkészítése, (térkövezés, betonozás)
c) Olaj- és iszapfogó műtárgy telepítése (a tervező által meghatározott kapacitásban a vízfelhasználás szerint). 600.000Ft+ÁFA-tól
2 állás esetén az alépítmény várható költsége kb. 7 millió Ft + ÁFA tól indul, ami nagymértékben függ a terület nagyságától.
- Az önkiszolgáló autómosó berendezés költsége:
Ez maga a mosótechnológia, amely leegyszerűsítve a bejövő csapvízből, áramból és gázból előállítja az automatizált, komplett autómosási szolgáltatást. A mosó ára függ a mosóállások számától, a felszereltségi szinttől, és attól, hogy mibe „csomagoljuk” a berendezést. Lehet a gép egy kis helyet foglaló esztétikus rozsdamentes acél szekrényben, ezeket nevezzük „szekrényes autómosó” -nak, vagy tehetjük a technológiát egy műszaki konténerbe ezeket pedig „konténeres mosó” -nak nevezzük. Egy két állásos autómosó alapára kb. 17,6 millió Ft+ÁFA- tól indul.
Az önkiszolgáló porszívó ára hasonlóképpel az állások számától illetve extra funkciók (pl.kompresszor) meglététől függ.
Ne feletjtsük a pénzváltót, amely a papírpénzt érmére váltja át.
- Fémszerkezet / tetőszerkezet költsége:
Önkiszolgáló autómosónak egyik leghatékonyabb hirdetése az esztétikus külső, amely mágnesként vonzza be az ügyfeleket. A dekoratív tetőszerkezet mintegy előhírnöke a minőségi mosási szolgáltatásnak és a kipróbálásra erős ösztönző hatással van. Általában minden forgalmazó ajánl gyári tetőszerkezetet, de általában elmondható, hogy egy hazai gyártóval, helyi vállalkozóval kedvezőbb áron lehet acélszerkezetet építtetni.
Itt fontos megjegyezni, hogy a tetőszerkezet költségéhez hozzá kell számolni a mosótér megvilágításának költségeit. (lámpatestek, vezetékelés, munkadíj).
Két fedett álláshoz szükséges fedett fémszerkezet ára kb. 3.9 millió Ft+ÁFA-tól indul.
- Egyéb költségek
- riasztórendszer,távfelügyelet, kamera
- internet bekötés
- parkosítás
- közvilágítás
- kuka, szőnyegporoló
- közlekedési és figyelmeztető táblák elhelyezése
- kerítés
- marketing
A fent leírtak alapján látható, hogy az érdeklődőkben megfogalmazódott "Mennyibe kerül egy autómosó?" vagy "Mennyi egy autómosó ára?" kérdésekre nem lehet egyszavas válaszokat adni. Az EvoClean Kft, mint a BKF mosótechnológia szállítója, nem tudja az összes költségnemet meghatározni, néhányat más kivitelezőktől, vállalkozóktól és hatóságoktól kell begyűjteni. Természetesen a projekt minden szakaszában tudunk segítséget nyújtani, rengeteg gondot levéve az Ön válláról, hiszen vannak kész sablonjaink amelyeket csak a helyszínre kell adaptálni, illetve szállítói kapcsolatrendszerünket (tervezők, kivitelezők) is ügyfeleink rendelkezésére bocsájtjuk.
További kérdése van? Vegye fel velünk a kapcsolatot.